Od Ještědu na koloběžce třeba k indiánské střelnici

Nechcete jít dolů pěšky? Vypůjčte si koloběžky a vychutnejte si skvělou zábavu při sjezdu z Ještědu!

Víte, že pěkný dojem z výletu na Ještěd můžete ještě umocnit? Je to jednoduché. Stačí si zapůjčit ve zdejší půjčovně koloběžku a zamířit některou z vybraných tras za neobvyklým zážitkem. Sjezd na koloběžce je určen dětem i dospělým, kliďasům i milovníkům adrenalinu.

Na kolobezkach od Jestedu 950x500

Začínáme!

Terénní koloběžka je bezpečná a snadno ovladatelná. Při její výpůjčce vám obsluha poradí s výběrem, seznámí vás s jejím použitím a navíc vám zapůjčí reflexní vestu a helmu. Pokud máte vlastní, tím lépe. Menší děti, které by ještě samy koloběžku nezvládly, mohou jet s rodiči v tandemu na nášlapu a ty nejmenší si cestu užijí v dětských sedačkách. Poté zbývá zvolit trasu dle svých časových možností, představ a fyzické kondice a pak již stačí pevně uchopit řidítka, odstartovat a užívat si všeho, co vám tento neobyčejný zážitek nabízí.

Kudy a kam?

Na kolobezkach od JesteduPestrá nabídka tras různé náročnosti uspokojí jak ty, kteří si rádi dopřejí klidný a pohodlný sjezd, tak milovníky akce, kteří se mohou se svou koloběžkou vydat do náročnějšího terénu. Pro zájemce, kteří si jízdu chtějí jen vyzkoušet a také pro rodiny s dětmi, které upřednostňují jízdu bez námahy, je vhodná např. trasa „Rychlovka“, dlouhá asi 7 km. Vede z Ještědu po pohodlném povrchu a končí u spodního parkoviště automobilů. Cestou navíc nabízí zastavení na parkovišti Výspřež v Indiánské střelnici, kde si malí i velcí mohou vyzkoušet střelbu z luků.

Kdo by chtěl sjezd na koloběžce spojit s pěkným výletem, může zamířit značenou trasou do Kryštofova údolí. Z Ještědu cesta vede na Výspřež k Indiánské střelnici a odtud pak krásnou přírodou až do Kryštofova údolí s vyhlášenou malebnou vesnickou památkovou zónou, kostelíkem sv. Kryštofa a Muzeem lidových betlémů. Koloběžku odevzdáte v hospůdce U Kryštofa, která vám ve svém útulném prostředí nabídne odpočinek a občerstvení a poté se vrátíte vlakem nebo autobusem do Liberce.

Na koloběžce z Ještědu můžete zamířit ale také do centra Liberce, vybrat si trasu s náročnějším terénem vyžadující dobrou fyzickou kondici a vyzkoušet například „Hospodskou hřebenovku“, ale i mnohé další.

Kde na vás koloběžky čekají?

Půjčovna koloběžek se nachází na samém vrcholu Ještědu (přímo u hotelu). Zvolíte-li pro cestu nahoru lanovkou, nezapomeňte si zakoupit pouze jednosměrné jízdné. Motorizovaným návštěvníků je zde k dispozici placené parkoviště. Vystoupat na Ještěd můžete také pěšky a nadýchat se přitom svěžího horského vzduchu.

Provozní doba

Koloběžky frčí od května do listopadu. Zatímco v květnu, červnu, září, říjnu a listopadu je provozovna otevřena jen o víkendech, v době letních prázdnin v červenci a v srpnu se jezdí každý den od 10.00 do 17.00 hodin, případně i déle. Je tu jen jedno ALE: vždy je podmínkou příznivé počasí! Vzhledem k jeho proměnlivému charakteru je dobré se předem informovat na tel. +420 602 770 893.

A kolik zaplatíte?

Cena se liší dle trasy a doby jízdy. Ceník, ale i všechny další podrobnější informace naleznete na www.kolobezkyjested.cz.