Lyžování na Ještědu

Lyžařské středisko Ještěd, ležící ve výšce 540 – 1000 m n. m., právem patří mezi jeden z nejmodernějších areálů v Čechách. Je oblíbené nejen pro širokou možnost sportovního vyžití, ale také pro svou snadnou dostupnost. Návštěvníci mohou využít jak vlastní dopravu, která je přivede do těsné blízkosti střediska, tak také libereckou hromadnou dopravu, která je přiváží přímo k branám areálu. Pohodlné parkování vozů umožňuje centrální parkoviště, mající tu výhodu, že je z poloviny kryté, využít lze také některou z dalších odstavných ploch. Parkování u skiareálu je  pro návštěvníky zdarma.

Sjezdové tratě, vleky a lanovky

Areál se dvěma čtyřsedačkovými, jednou dvousedačkovou a kabinovou lanovkou na Ještěd, spolu s šesti lyžařskými vleky včetně dvou dětských, se právem řadí na přední příčky hodnocení českých lyžařských areálů. Celková délka sjezdařských tratí je 9,2 km a zalyžovat si tady může každý, neboť lyžařské středisko nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Začátečníkům a méně zkušeným lyžařům jsou určeny lehké sjezdovky na jižní straně, využít mohou cvičiště Bucharka, nebo také cvičnou plochu nacházející se přímo u konečné tramvajové linky. Tratě na severní straně jsou určené pro zkušené lyžaře. Mezi nejdelší tratě patří červené sjezdovky Skalka (1730m), Liberecká (1480 m), Pod lany (1380 m), následují černé Višňovka (1010 m) a Slalomák (920 m) a modrá Nové Pláně (950 m). Kromě nich jsou zde s rozličnou délkou ještě další, včetně krátkých a příjemných dětských, nechybí ani sáňkařská dráha a snowpark. Některé sjezdové tratě mohou být podle momentální situace uzavřené a je proto vhodné se dopředu o aktuálním stavu informovat.

Provozní doba lyžařského areálu Ještěd

Denního lyžování je možné si užívat od 8.30 do 16.00 hod, večerní lyžování probíhá od 17,30 do 20.00 hod. Pro milovníky bílé stopy má lyžařské středisko Ještěd připraveno 17 km běžeckých tratí, z nichž trať Ještědský hřeben – Hluboká má délku 10 km a areál Vesec nabízí 7 km upravených tratí.

Středisko je vybaveno interaktivní mapou s detailním popisem areálu, jsou zde čtyři webové kamery, které zprostředkovávají dění na sjezdovkách. Lanové dráhy Černý vrch a Skalka jsou vybaveny odbavovacími bránami osazenými LED obrazovkami, které poskytují lyžařům řadu aktuálních informací. Pro pohodlí návštěvníků jsou u dolních stanic lanových drah připraveny dvě úschovny zavazadel.

Půjčovna vybavení

Pro ty, kdož nemají vlastní vybavení, je na Centrálním parkovišti připravena půjčovna Sport, otevřená denně od 8.30 do 19.30 hod. a nabízející veškeré lyžařské vybavení včetně snowboardového.

Možnost lyžařské školy

Na zdejších svazích působí lyžařská škola Ještěd, poskytující komplexní služby v oblasti lyžování a snowboardingu, nechybí ani dětská lyžařská školička.Občerstvení je bohaté a výborné a lze si je dopřát jak na každé ze sjezdovek, tak v centrální samoobslužné restauraci.

Vyberte si některou z naší nabídky ubytování a prodlužte si tak svůj pobyt na horách