DinoPark Liberec

Spatřit na vlastní oči dinosaura je snem snad každého dítěte a proč si to nepřiznat i mnohého dospělého. Prostřednictvím filmového plátna a televizních obrazovek se nám tito dávno vyhynulí tvorové trochu přiblížili, ale vidět je a třeba si i sáhnout? To je možné jen v DinoParku. Jeden takový najdete v centru Liberce, v areálu Obchodního centra Plaza. Rozkládá se na ploše 6000 m2 a prochází celkem třemi podlažími. Do dávné historie vás zavádí celá řada robotických i statických modelů dinosaurů. V mírném příšeří cení své zuby, zvídavě pohupují hlavou a prohlíží si návštěvníky, z obrovského vejce se právě klube roztomilé mládě a o pár čerstvě vylíhnutých se stará jejich obří matka.

DinoPark nabízí zábavu pro celou rodinu

V kině 4D vás potěší panoramatické promítání filmu s řadou efektů. Výhradně dětem je určen DinoTrek, stezka pro odvážné děti, kam mají dospělí zapovězený přístup. Můžete si vyzkoušet ovládat robota v podobě Tyrannosaura. Je zde tunel času, který lze zdolat průchodem otočným tunelem. Netradiční průchod do vyššího patra DinoParku zase umožňuje pravěký strom baobab. Děti mohou v písku dětského paleontologického hřiště najít a pokusit se správně pojmenovat kostru pravěkého tvora a pohrát si na řadě atrakcí. Jsou tu pro ně připraveny různé prolézačky a dokonce se mohou některým z obrů „motat pod nohama“. Doba, kdy tito tvorové žili, měla i svou specifickou flóru, která je tu také zastoupena a rostliny rozhodně nejsou žádná drobotina. Je tu také prehistorický prales se skutečným deštěm. Možná vás při procházce DinoParkem napadnou otázky, jaký třeba měli tito tvorové zrak, když jejich oči byly v poměru k tělu tak maličké, jaký byl největší z ptakoještěrů či třeba kolik kusů žilo ve stádech. Co se týká zraku uvádí se, že například Tyranosaurus viděl 13x lépe než člověk. Největší ptakoještěr se nazýval Quetzalcoatlus, vážil kolem 100 kg a rozpětí jeho křídel mělo až neuvěřitelných 18 m. A jak velké bylo stádo? Musel to být pořádný rachot, protože v největším jich mohlo být údajně až několik tisíc.

Kde DinoPark najdete?

Do libereckého Dinoparku můžete zamířit jak autem, tak městskou hromadnou dopravou. Pokud pojedete autem, jeďte směr centrum a zamiřte do podzemních garáží OC Plaza. Pokud zvolíte tramvaj, můžete jet linkou 1, 2 a 3 do zastávky Šaldovo náměstí. Pro cestu autobusem je možné zvolit celou řadu spojů – 12, 13, 14, 15, 18, 19, 21, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 31, 34, 35, 36, 53, 55, 57, 600, výstupní zastávka je opět Šaldovo náměstí.

Otevřeno je celoročně, každý den od 9.00 do 20.00 hodin. Poslední vstup je v 19.00 hod.

Kontakt

  • DinoPark Plaza, Palachova 1404, Liberec 160 90
  • Telefon: +420 378 774 636 e-mail: liberec@dinopark.cz

Věděli jste, že na zámku a hradu Frýdlant existuje speciální prohlídka, kde Vám ukaží jak větrají a připravují hrad na prohlídkovou sezónu?