Centrum Babylon

Když zaslechnete slova „centrum Babylon“, většinou se vám vybaví modrá hladina bazénů a typický šum rušený výkřiky dovádějících dětí. Ovšem ačkoliv pomyslným srdcem Centra Babylon v Liberci je největší tématický Aquapark s celoročním provozem, nabízí toto místo daleko víc. Centrum Babylon je 30 000m2 plochy plné zábavy a rozmazlování.

Nekonečné množství služeb

V centru Babylon je možné se ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu Babylon a dopřát si z bohatého programu aktivit, které centrum nabízí. Mořské klima zdejší solno-jodové jeskyně působí příznivě na fyzické i duševní zdraví člověka a není nic lepšího pro zatěžovaný nervový systém, než zde v sedu či pololehu v klidu strávit hodinku. Wellness centrum toho má v bohaté nabídce tolik, že člověk neví, co vyzkoušet dřív. Tzv. Slunečná louka svými účinky včetně mírného opalovacího efektu připomíná solárium, ale je zcela bezkontaktní a je to pohodová a odpočinková záležitost. Lze vyzkoušet Laconium, suché lázně, či Hamam, obdobu tureckých lázní. Římská pára vás zavádí do prostoru naplněného párou a provoněného přírodními esencemi, kde je teplota 40 – 50°C a vlhkost vzduchu dosahuje 70 – 90%. Na své si přijdou i příznivci klasické sauny a v závěru procedury se mohou ochladit za pomoci ochlazovacího bazénu, tzv. frigidária, nebo ledového vědra či ledové studny. Brrr. Pobyt ve vířivém bazénu whirlpoolu, umožňujícím příjemné hydromasáže ve vodě teplé 34 – 38°C, patří k nejoblíbenějším. Využít je možné solné a bylinkové inhalace, nebo si dopřát Knejppovu koupel nohou.

Babylonské městečko

Pokud se vydáte do Babylonského městečka, určitě nezapomeňte navštívit XD Theater – 4D simulátor, díky němuž prožijete některý z dobrodružných výletů. Za pomoci speciálních brýlí a nejmodernější technologie 4D uvěříte, že jste se opravdu ocitli například ve strašidelném dole, podnikáte cestu do středu Země, propadáte se na horské dráze, řítíte se prostorem ve vesmírné lodi, drkotají vám zuby při výpravě Arktidou, pohybujete se nad rušnými ulicemi velkoměsta i pod nimi, či se právě seznamujete s robotem z Marsu. Dokonalý dojem dotváří jak prostorový zvuk, tak až 100 pohybů sedadel na vteřinu a také přetížení 2G. Je to prostě zážitek, na který se nezapomíná. V městečku nechybí spousta obchodů, obrazová galerie, ani třeba masážní a relaxační či tetovací salón. A rozhodně se tu neztratíte, každá trasa má své jméno: ulice Severní, Východní, Jižní a Západní, Měsíční pasáž, Hvězdná pasáž a zdejší náměstí má poetický název – Sluneční.

IQ Park

V Babylonu naleznete první zábavně-naučné centrum v ČR, tzv. IQPark. Je tu více než 200 interaktivních, hravých, zábavných i poučných exponátů a zábavná forma umožňuje poznání v celé oblasti tematických okruhů lidem všech věkových kategorií, od dětí po seniory.

Bludiště

Pokud si myslíte, že bloudění může být zábavou, vyzkoušet můžete zdejší zrcadlové bludiště, které je největším v Evropě. Jste-li trochu při těle, pohledem do toho správného zrcadla z vás rázem bude hubeňour. Je tu na 120 velkoplošných zrcadel a délka chodeb je nejméně 200m. Kdo se rád bojí, tomu přijde vhod strašidelné ozvučení a křivící zrcadla. Ovšem je to naopak i dobrá volba pro ty, kteří se rádi smějí, až se za břicha popadají.

Bowlingové dráhy pro dobrou zábavu

Je tu rovněž bowling se čtyřmi profesionálními dráhami, nechybí kulečníky, šipkové automaty a pro milovníky golfy byl zprovozněn golfový simulátor. Tady se zkrátka neví, co to je slovo NUDA. Bazény, tobogány a spousta bublinek Aquapark je pak kapitola sama pro sebe. Jsou tu bazény a skluzavky, čtyři tobogány včetně tzv. Tornáda pro ty vyznavače adrenalinu. Nechybí divoká řeka plná bublinek, ani romantické jeskyně, vodotrysky a gejzíry a jedničkou by vše, co zdejší vodní svět nabízí, ohodnotil i lachtan. Pokud vyrazíte do Liberce a litujete, že jste si nevzali plavky, nezoufejte. Jen kousíček od Aquaparku je příjemný obchůdek, kde jsou k dostání jak plavecké úbory, tak různé hračky do vody či potřeby pro amatérské potápění.

Otevírací doba

Aquapark má otevřeno od pondělí do pátku od 10.00 do 21.00 hod., v sobotu a v neděli až do 22.00 hod.

Kudy tam a kde zaparkovat?

Vjezd do Centra Babylon je v Košické ulici, vedle vchodu do Hotelu Babylon. Hlavní kryté parkoviště nabízí parkování za první 4 hodiny po 15,- Kč, čili 60,- Kč. Dále od 4 hodiny se platí 5,-Kč/hod. Hoteloví hosté platí 120,-Kč/den.

Druhé, nekryté parkoviště, se nachází na odstavné ploše před hlavním vchodem v Nitranské ulici, parkování je časově omezeno 8 – 23.00 hod. 1 hodina stojí 20,- Kč, 4 hodiny 60,- Kč a parkovné za celý den je 120,- Kč.

Kontakt

Centrum BABYLON a. s., Nitranská 1, Liberec, 460 02

Tel.: +420 485 249 311 (spojovatelka)

Navštivte také na našem území nejstarší zoologickou zahradu v Liberci. Na pozemcích o rozloze 13 hektarů naleznete na 170 druhů zvířat v celkovém počtu více než tisíc jedinců.