Cyklistická trasa: Lužické hory a Ještědský hřbet

Horní Hanychov – Pilínkov – Proseč – Javorník – Roztání – Janův Důl – Křižany – Křižanské sedlo – Machnín – Machnín – Ostašov – Horní Hanychov

Popis trasy

Od kostela v Horním Hanychově se vydejte jihovýchodně podél Ještědského hřbětu na Pilínkov a Proseč. Dovede vás sem trasa číslo čtrnáct. Odtud se vydejte ke golfovému hřišti v Roztání a dále na okraj Suchého Janova Dolu po trase číslo 3049. Na západním straně Janova Dolu odbočte vpravo na Křižany s lidovou architekturou a roubenými staveními (trasa 25) a dál do Křižanského sedla (tarsa 21). Jakmile se ocitnete v Kryštovovém Údolí projedete trasou 3007 k hradu Machnín, tady odbočíte na pravou stranu a dojedete do stejnojmenné obce trasou 3008. Na konečném úseku trasy vás čeká návrat trasou čtrnáct zpátky do Hanychova. Tato trasa Vás zavede jak po Ještědském hřbetu, ale zavítáte i do Lužických hor.

  • Délka trasy: Celkem se kolem Ještědu projedete v délce takřka 50 km.

Mapa

mapa Lužické hory a Ještědský hřbet

Dovolená v Lužických horách

Lužické hory patří mezi opravdu krásné oblasti České republiky. Ideální místo pro strávení  aktivní dovolené v Lužických horách je např. Jiřetín pod Jedlovou, Mařenice nebo Heřmanice. Zajímavých přírodních atrakcí a památek je zde dost.

Další cyklistické a turistické trasy: